آکادمی, آموزش وردپرس, بهینه سازی سایتهای وردپرس, سئو (بهینه سازی وب سایت), سئو وردپرس, وردپرس

آموزش سئو نحوه نوشتن مطلب بهینه و سئو

سئو و خدمات بهینه سازی سایت

با یکی دیگه از اموزش های سئو در خدمتتون هستم , نحوه نوشتن مطلب بهینه و سئو یکی از مهم ترین عوال در سئو هستش , اگه مطالب سئو رو دنبال کرده باشید در سئوی نکات زیادی وجود داره که اهمیت زیادی برخوردارن و در اینجا یکی می خوام درباره ی یکی از مهم ترین ها نسبت به بقیه رو توضیح بدم.

سوالاتی که برای هر وبمستر در نوشتن مطلب بهینه و سئو شده پیش میاد به نظرتون چیه ؟ یک نوشته باید حدودا چقدر باشه طولانی , کوتاه ؟ قصد نوشتن این پست در سایت چیست ؟ این پست برای چه کسانی مناسب هستش ؟ و بسیاری سوالات دیگه

آموزش سئو نحوه نوشتن مطلب بهینه و سئو

هیچ وقت به این فکر نکنید که پست طولانی بشه یا کوتاه , سعی کنید چیزی بنویسید که مفید باشه , سعی کنید کمتر از 300 کلمه نباشه این به این معنی نیست که مطالب فقط باید فقط در این حدود باشه گاهی مطلبی رو در سایت قرار میدیم که نیاز به توضیح بیشتری داره و خیلی طولانی میشه , و گاهی مطلبی می نویسیم که مطلب برای سایت مفید هستش ولی توضیح کافی برای این موضوع نداریم باید چیکار کنیم ؟ بحث نبودن توضیح کافی برای مطلبی که می نویسید به شما بستگی داره سعی کنید مطلب رو به حداقل بروسونید.

تاثیر عنوان نوشته در سئو

گفته شد که نحوه نوشتن پست در سئو مهمه و از مهم ترین بخش های نوشته می توان به عنوان نوشته اشاره کرد , اول این رو بگم مطلبی که در سایت می نویسید باید مربوط بشه به کل سایت شما مثلا در سایت ما که الان درباره ی سئو می خونید , پست هایی داریم برای افزونه , قالب و … که کلا به کار یک طراح سایت مربوط میشه و هیچ وقت در این سایت مطلبی برای ” تصاویر معروفترین بازیگران” قرار داده نمیشه امیدوارم متوجه منظورم شده باشید.

عنوان برای موتور جست و جوها خیلی مهمه , همون طور که یک بازدید کننده در سایت شما در بین مطالب با عنوان هر پستی که می بینه وارد اون مطلب میشه , به نظرتون بازدید کننده ای هست که اول مطلب رو بخونه بعد عنوان پست رو ( دارم سعی می کنم ساده و رسا بگم  ) , عنوان نوشته دقیقا باید مربوط بشه به محتوای نوشته و وقتی موتور جست و جویی مثل گوگل و … عنوان پست را دید با محتوای غیر مربوط به عنوان رو به رو نشه که تاثیر بسیار بدی داره , در عنوان پست سعی کنید کلمات کلیدی که ممکن توسط کاربر جست و جو بشه را استفاده کنید , در پاراگراف اول مطلب به کلمه ی کلیدی مورد نظر که در عنوان استفاده کرده اید اشاره کنید , و در طول نوشته چندین بار به این کلمه اشاره کنید از آن در سایر پاراگراف ها استفاده کنید نکته ی بسایر مهم : استفاده نادرست از این کلمه در طول پست تاثیر عکس خواد داشت.

در بالا اشاره شد کلمات کلیدی که در عنوان نوشته وجو داره رو در پاراگراف ها به کار ببرید , پس باید مطلب داری چند پاراگراف باشد , و این اشتباه رو نکنید که نوشته ها پشت سر هم باشد و مطلب دارای هیچ پاراگرافی نباشد بازدید کننده این حالت رو دوست نداره چه برسه به گوگل , گوگل این گونه مطالب رو اصلا دوست نداره , پس به صورت درست مطلب رو پاراگراف بندی کنید وقتی یه موضوعی رو توضیح دادید تموم شد نقطه بزارید و برید سر خط نوشته باید تمیز باشه.

فرض کنید در مطلبی که نوشتید 6 پاراگراف ایجاد کردید می توانید به راحتی از کلمه ی کلیدی که در عنوان نوشته نوشتید 3 یا 4 بار استفاده کنید ( چگالی استفاده از این کلمه در مطالب 2 تا 5 ) هست.

تاثیر وجود هدینگ متن درشت در سئو مطالب

وجود متن درشت همان ( h1,h2,h3,h4,h5,h6 ) در داخل پست البته از h1 داخل پست استفاده نکنید فک کنم در مکان دیگه ای از سایتتون استفاده شده در هر صفحه باید یکی باشه , اما h2 سعی کنید متنی رو با این هدینگ بنویسید که شامل عنوان و کلمه ی کلیدی پست باشه

تاثیر برچسب ها در بهینه و سئو بودن نوشته

در سئو وردپرس برای دوستانی که از افزونه wprdpress seo استفاده می کنن کلمه ی کلیدی همان “کلید واژه ی کانونی” هستش , خوب بعد از این که مطلب رو نوشتید باید برای این مطلب برچسب و دسته بندی انتخاب کنید , بیشتر دوستان از برچسب ها درست استفاده نمی کنن برچسب ها کلماتی رو در بر می گیرن که در محتوای نوشته به کار رفته باشه در مدیریت محتوا ها مثل مدیریت محتوای وردپرس سایت های داینامیک هر صفحه برای خودش عنوان , توضیح و کلمه کلیدی جداگانه داره و نیاز نیست که در هر مطلب در بخش برچسب ها کلمات کلیدی سایر پست ها و برگه ها استفاده بشه که اصلا به این پست مربوط نمیشه واقعا تاثیر منفی داره این عمل.

برچسب ها در سئو اگه درست استفاده بشن واقعا می تونن تاثیر خوبی داشته باشن , مجموعه کلمات کلیدی که در محتوای پست به کار رفتن رو می تونید در بخش برچسب ها بنویسید .

تاثیر دسته بندی ها در بهینه و سئو بودن نوشته

خوب دسته بندی مطالب فرض کنید وارد یک کتابخانه بشید که کتاب ها مرتب نشدن و دنبال یک کتاب هستید روزها باید در اون کتابخانه دنبال اون کتاب بگردید ( به نظر خودم مثال خوبی زدم ) , بازدید کننده هم وقتی به سایت شما مراجعه می کنه خوب به خاطر یه مطلبی به سایت شما اومده که اگه دفعه اول به راحتی بتونه به مطلبی که دنبالشه دسترسی داشته باشه حتما دفعات بعد هم به سایت شما مراجعه می کنه.

و در پایین نکته ای که می خواستم در ابتدای نوشته اشاره کنم , رو میگم همیشه سعی کنید مطلب را برای کاربر بنویسید نه موتور جست و جو اگر فقط قصد شما موتور جست و جو باشه مثلا گوگل ( هرگز از کارهای گوگل غافل نشید ) این روزها خیلی باهوش شده و فورا قصد و نیت شما از این مطلبی که نوشتید رو می فهمه و اگر شما قصد گول زدنش رو داشته باشید سایتتون را به لیست سیاه خودش انتقال میده.

این هم از اموزش سئو نحوه نوشتن مطلب بهینه و سئو

آخرین حرف: آرزومند بهترین ها برای شما در کنار سایتی کاملا بهینه و سئو شده.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید