آکادمی, آموزش سئو, سئو (بهینه سازی وب سایت), موتورهای جستجو

آموزش سئو نقش C Class IP بک لینک ها در سئو

c class ip nedir
Class C IP Hosting

Class C IP Hosting

همانطور که می دانید ، هر وب سایت دارای یک IP می باشد.سایت هایی که IP اختصاصی ندارند ممکن است IP آنها با IP دهها و صدها سایت دیگر یکسان باشد.شما می توانید با باز کردن command prompt ویندوز خود (Start>cmd.exe) و تایپ ping sitename که sitename آدرس دامنه مد نظر است، IP سایت مورد نظر را تشخیص دهید.

هر IP از ۴ بخش ۳ حرفی(۳ عددی یا کمتر) تشکیل شده است که با نقطه جدا می شود.IP ها اکنون دارای دو ورژن ۴ و ۶ هستند.IP هایی که ما با آنها سرکار داریم IP های ورژن ۴ هستند (۴ بایتی – ۳۲ بیتی) .مانند (۱۷۸٫۲۰۳٫۲۵٫۳).

هر بخش از IP یک کلاس است.(کلاس دارای تعاریف دیگری نیز هست که به بحث سئو مربوط نمی شود).برای مثال ۱۷۸٫۲۰۳٫۲۵٫۳ دارای ۴ کلاس است که از سمت چپ کلاس A با عدد ۱۷۸ شروع می شود و به ترتیب به سمت راست، عدد ۲۰۳ کلاس B و عدد ۲۵ کلاس C و عدد ۳ کلاس D است.کلاس A و B به بخش Network IP و کلاس C و D به بخش Host IP معروف هستند.سایت هایی که روی یک سرور یا یک محدوده از سرورها هستند، دارای C Class IP یکسانی هستند.یعنی کلاس C آنها یکسان است.در مقاله blog network درباره ضرر یکسان بودن IP های بک لینک ها گفتم.اکنون، کار به جای باریک تر کشیده می شود و IP که هیچ! C Class IP بک لینک ها هم مهم هستند!

گوگل و موتورهای جستجو، به C Class IP بک لینک های شما توجه می کنند.در حالت عادی یک سایت، که دارای لینک های طبیعی است، از سایت های مختلفی با C Class IP های متفاوت لینک دارد.آیا اگر شما جای گوگل بودید، سایتی که بک لینک های او، از IP ها یا C Class IP های خاص، است، رتبه بهتری می دادید یا سایتی که از سایت هایی با C Class IP های متفاوت دارای بک لینک است؟

گوگل به خوبی می داند،بسیاری از کلاه سیاه کاران و وب مستران و سئوکاران مبتدی، مجموعه ای بک لینک ها روی یک سرور یا روی یک C Class IP دارند.لذا با کاهش شدید اثر بک لینک هایی که روی C Class IP هستند، عرصه را برای لینک های مصنوعی تنگ کرده است.استفاده ازچنین سایت هایی برای بک لینک توصیه نمی شود.به طور قطع نمی توان گفت که این بک لینک ها بد هستند.اما دارای ریسک است و دست کم، اگر ریسک نداشته باشد، ممکن است آن بازدهی و تأثیر که فکر می کنید نداشته باشد و یا سایر بک لینک های واقعا طبیعی شما را بی اثر تر کند.زیرا این لینک ها، اگر به وفور استفاده شود، لکه ای سیاه در میان بک لینک های شماست و چشم گوگل را به عملکرد های شما حساس تر می کند.

لازم به ذکر است شرکتهای هاستینگ خارجی زیادی وجود دارد که با نام Seo Web Hosting به شما هاست هایی با C Class IP متفاوت و البته قیمتی بیشتر ارائه میکنند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید